Mesajı Okuyun
Old 07-01-2008, 14:38   #403
faruksa

Alıntı:
Yazan PINAR YILMAZ
Evet ben bu yaz mezun olduğum için kasımda sınava girdim. Üç ay kadar çalıştım ama yaz sıcağında verimli bir çalışma olmadı maalesef dolayısıyla 64 aldım.Hakimlik sınavı mülakatlerinin sürekli ertelenemesi,sınavların yapılıp iptal edilmesi, öğrencilere ayrı avukatlara ayrı sınav yapılacak olması gibi hukukçuyu küçük düşürücü düzenlemelerden sonra hakimlik isteğimden vazgeçtim. Şu anda bir avukatın yanında staj yapıyorum.Saygılar...
Sayın Yılmaz sınav ayrı yapılması neden yadırgadınız tam olarak anlayamadım ? Avukat olarak veya Hukuk mezunu olarak sınava girmenin sonuca olan etkisinin sınava tabi olmak anlamında bir farklılık oluşturmadığı kanaatindeyim.

Eğer hukuk mezunu olan herkesin sanki bir zorunlulukmuş gibi Avukat olduğu düşünülürse Avukatları da sınava tabi tutmak pek yadırganacak bişey olmasa gerek.
Kaldı ki zaten yanlışlıklar bunlardan ibaret değildir.Sorunun özü daha da vahim ve derindir.
Maalesef ölçme ve değerlendirme ,liyakat eşittir sınavda alınan netice ve sair hukuk dışı refaranslar...olunca söylenecek söz kalmıyor. Ancak herşeye rağmen hakim olma isteğinden vazgeçmenize üzüldüm.saygılar