Mesajı Okuyun
Old 12-07-2013, 13:46   #10
DALGIÇ

Benim de benzer bir davam devam etmektedir. Paralel olarak yaptığım Dolandırıcılık a ilişkin suç duyurusu hakkında Savcılık tarafından önce takipsizlik verildi. Takipsizliği bozdurduk. Devri yapan tapu memuru '''satıcının 'paramı almadım' şeklindeki beyanı üzerine 'dosyayı kapattım ve paranı al öyle gel dedim, sonra bir dakika içerisinde arkalarını döndüler ve satıcının 'paramı aldım' demesi üzerine imzlar tamamlanarak devir yapıldı''' şeklinde ifade verdi. Benim sorum üzerine ise aradan geçen 1-2 dakika içerisinde para devri olmadığını beyan etti. Devrin hemen sonrasında soruşturma dosyası açılması da ilk görünüş karinesi olarak dolandırıcılığı akla getirmektedir.Ben caza çıkabileceğini düşünüyorum. Kaldı ki Hile ye dayalı tapu-iptal tescil davamız devam etmektedir. Hile her türlü delil ile ispat edilebilir. Fakat yukarıda Sn.detay 84 isimli meslektaşımızın sunduğu kararı iyi yorumlamak gerekmektedir. Hile de aldatma vardır ve müvekkilin acemiliğinden faydalanıldığına ve bedelin ödeneceği yönünde güven telkin edilerek tapuda devir işleminin yaptırıldığına Mahkemeyi ikna etmeniz gerekmektedir. Kolay gelsin. Saygılarımla..