Mesajı Okuyun
Old 26-01-2007, 08:58   #8
av.m.a.g

degerli üstadlar ilginiz için teşekkürler;

Sayın Kayar;

-
Alıntı:
Henüz boşanmamış bir kadının eşini aldatması olsa olsa boşanma sırasında tartışılacak bir konudur ve şu an evli olmadığına göre eşini aldatmak diye bir şey söylenemez.Sn.Katılımcı her ne kadar bu durumu" haysiyetsizce hayat sürmek olarak" adlandırmışsa da,kadın bekardır ve başka bir ilişkisi olması haysıyetsız olduğu anlamına gelmez.

burada sizinle aynı yönde düşünmüyorum. Şöyleki; velayet hakkı sahibi kadının tek bir kişiyle ciddi bir ilişkisi yok, kaldı ki kadın evli olmasa da bakmakla yükümlü olduğu çocuklar var. kişi çocuklarının yanında, gözleri önünde bu insanlarla görüşmekte, ayrıca ve de önemle belirteyim ki, bu kişilerden biri 2 çocuk babası evli erkek, kadının boşanmadan sonraki bu ilişkilerini aldatma olarak nitelendirmedim, ancak evli bir insan ile olan ilişkisini haysiyetsizce görüyorum.Velayet hakkı bir hak olduğu gibi aynı zamanda bir görevdir, sorumluluk ister. Ancak kadın bu görevleri yerine getirmektense, bir gün C ile bir gün bir başkasıyla ilişki yaşamaktadır.

sayın karaca,

Alıntı:
Hakim, mesaj metinlerini cihazda görmemişse nasıl değerlendirme yapacaktır?

A, dilekçesinde, talep halinde har zaman için kayıtlı msjları mahkemeye olduğu gibi telfonla beraber sunacağını da ayrıca belirtmiş. Söz konusu msjlardan 6 adedi kağıda dökülmüş. Burada hakim, verilen metinle telefondaki msjları karşılaştırıp, metnin delil geçerliliğine ilişkin, bir onay, vs. yapması mümkün olmazmı?

sayın suat ergin,

Alıntı:
Genel olarak Sayın Kayar'ın açıklamalarına katılmakla birlikte soruda önemli bir husus atlanılmıştır. Çocuklar kaç yaşındadır?

çocukardan biri 6, biri 11 digeri ise 13 yaşında. hakim 11-13 yaşlarındakii çocukların yaşları itibariyle bidaha ki duruşmada dinlenmesine karar vermiştir.

sayın demirel,

Alıntı:
eğer B dava süresince (velayetin nez'i ve talep var dediğinize göre nafakanın da kaldırılması) 344.m.kapsamında şikayette bulunursa , hukukta derdest dosyanın neticesine dek ceza hükmü oluşturulmayacak, yine ceza ya da beraat hükmünün oluşturulmasında da, hukuk mahkemesinin hükmü etken olacak şeklinde anlıyorum.

evet nafakın en azından dava sonuçlanıncaya kadar ve de çocukların baba yanında olmasının göz önünde bulundurularak çocuklar için ödenen nafakanın kaldırılması talebi var.

madde metninden dediğiniz gibi anlam çıkıyor, ancak ben şurada takıldım, sadece tazyik hapsinin uygulanması dava sonuna bırakılıyor, söz konusu nafaka bedelinin tahsiline engel olmayacak sanırım? haciz yapılırmı?

Saygılar