Mesajı Okuyun
Old 12-11-2011, 18:37   #8
üye31284

Duygusal açıdan baktığımda kendisi de eşi de emekli maaşı alan bir evladın ailesine yardım etmemesi hem de beklenen yardımın 200TL gibi bir rakam olması karşısında üzücü geliyor.

Ancak işin içini bilmiyoruz: Potansiyel davalının çocukları var mı? Masrafları nedir? Borçu var mı evetse ne kadar? Ne kadar maaş alıyor?

Herşeyi bir kenara bırakalım, açılacak davada müvekillerinizin hem de iki tane evi olması oldukça aleyhinize bir durum. Yazlık olduğu için kiralanamıyor, satmaya kalksanız üzerinden kaç ay geçer demişsiniz. Satmaya kalkılmamış yani hiç... Kiralanmaya çalışılmış mı? Yazlık nerede? Üzerinden kaç ay geçer gibi bir beyanın geçerliliği olacağını sanmıyorum.

Yazlığın yerine göre yazlık eve yerleşip, oturdukları evi satma savunmasıyla da karşılaşabilirsiniz. Yazlık var yazlık var...

Potansiyel müvekilleriniz düzenli maaş alıyorlar...

Bakıcıya verilen paranın çok olup olmadığı, 80 yaşında iki insana bakıcıya verilen para dışında kalan 800 TL nin neden yetmediği, ne gibi masrafları olduğu da araştırılacaktır. Hangi şehirde yaşıyorlar?

Diğer iki kardeş düzenli yardım ediyor diye 3. çocuğun yardım etmesi mantığı kurulamaz.

Yine de hakimin de taktir yetkisi olacaktır.

Sadece anlattıklarınızla istediğiniz cevabı bulamazsınız, bunlarla değerlendirin.