Mesajı Okuyun
Old 05-06-2008, 12:32   #24
Admin

Sayın protesto'nun alıntı yaptığı meslek kuralında belirtildiği gibi bir avukat ifadelerini dikkatle ve olgunlukla seçmek zorundadır, özellikle de meslektaşlarına atıf yaparken.

"Müşteki vekili yakın zamanda yeni suçlar uydurabilir" ve "Müşteki ve vekili şüpheliyi defalarca arayıp şikayetimizden vazgeçmek için para istiyor" cümleleri size alenen hakarettir ve savunma sınırı içinde değerlendirilemez.

Ayrıca bence "mülşteki vekilinin şikayet dilekçesi yalan ve iftiralarla doludur." şeklinde bir ifade de yukarıdakiler kadar aleni hakaret olmasa dahi, kesinlikle saygısız bir ifadedir ve bir avukatın kaleminden çıkmamalı, bir avukatın imzasını taşımamalıdır.

Ben şahsen bu konudaki yasal mücadelenizi destekliyor ve alkışlıyorum. Bu meslektaşımızın en azından Baroya şikayet edilmesi ve meslektaşlarına karşı kullandığı ifadeleri daha dikkatli seçmesi konusuna gerekli uyarı ve dersi alması gerektiğini düşünüyorum.

Konuyla ilgili olabilecek bir anı (ve Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararı) için de aşağıdaki mesajı okumak isteyebilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showp...63&postcount=2