Mesajı Okuyun
Old 04-01-2023, 13:14   #1
Konuk

Varsayılan manevi tazminat, katılım alacağı

-Merhabalar öncelikle bir kadınlara böyle yardımcı olan,emeğei geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun inşallah.

-Ben kocamdan anlaşmalı boşanmak istedim ama kendisi kabul etmedi bende çekişmeli olarak dava açtım o an düşünmeden tazminat talep etmemiştim sadece 3 tane çocuğum için nafaka talep etmişdim,şimdi eşimde karşı dava açmış ve benden tazminat ve çocukların velayetini isteyen dava açmış.Ben dava dilekçemde manevi tazminat talebinde bulunmamıştım sonradan bir dilekçe yazarak talep edebilirmiyim?

-birde eşim devlet memuru şuanda 15 bin lira maaş alıyor,evliliğimiz boyunca sadece evin faturalarını yatırdı geri kalan paralarını hiç görmedik bütün parasını annesi,babası,kardeşlerine harcıyordu,araba aldı,7 yıldır sürekli binip kullandığı arabasını idip babasının üzerine yaptı.(daha ilk alımda babasının üzerine aldı) yani şuanda kendi adına hiçbirşey yok. arabasınıdan da Bu durumda ben 11 yıllık evliliğimiz boyunca aldığı maaşından katılım alacağım olabilir mi? olabilirse nasıl bir yol izlemeliyim,çok teşekkür ederim.