Mesajı Okuyun
Old 03-12-2010, 13:26   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan mavili beyaz
Merhaba,
Ben 20 aylık evliyim 8 aylık bir kızım var. Eşimle anlaşamıyoruz. Ekonomik olarak ciddi geçim sıkıntısı içerisindeyis.Ailem sürekli bana destek oluyor maddi anlamda. Kızımın ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaktayım. Eşimle aramızda uçurumlar var. Zamanla onu daha iyi tanımaya başladım. Sürekli yalanlar uyduruyor. Çevremdeki herkes yalancı olduğunun farkında ve bu yüzden sürekli kavga ediyoruz. Sürekli bir yalanını yakalıyorum. Boşanmak istiyorum.
Şiddetli geçimsizlik olduğunu, sürekli yalan söylediğini ve evle ilgili ihtiyaçlarımızı karşılamadığını nasıl ispatlarım.
Komşularımız kavgalarımızı duymakta, şahit olmakta, eşimin yalan söylediğinin herşeyin farkındalar, komşularımın şahitliği geçerli olur mu.
Boşanırsam kızımı alacağını bende bırakmayacağını söylüyor. Bende sen bakamazsın annenemi vereceksin dediğimde evet diyor ve kesinlikle onun gibi yalancı bir insanın elinde kızımı büyütmek istemiyorum. Kızımın velateyi eşime verilirmi.
Ben şu anda çalışmıyorum. Çalışmamam veleyat konusunda sıkıntı yaratırmı.
Teşekkürler..

Komşularınız tanıklık yaparsa, tabii ki geçerlidir. Çocuğunuz anne bakım ve şefkatine muhtaç olduğu için olağan dışı koşullar olmadan, velayeti size bırakılacaktır. Çalışmamanız tek başına velayetin size verilmemesi için neden değildir.

Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan profesyonel destek alınız.