Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 14:37   #3
üye19870

Alıntı:
Yazan sailor1981
Meslektaşım bende sızınle aynı sorunları yaşadım..ne yazıkkı kaza raporlarına karşı ıtıraz merci veya açılabılecek bır dava yok.B
u raporların değiştirilebılme ımkanı da yok.Yıne ılgınçtır yasalar önünde kesin olarak bağlıyacılığıda yok, ancak mahkeme de bu raporlar üzerinden kusur dağılımı yapıyor.Benım başıma gelen olay sızınkınden daha ılgınç ..anlatıyım..
Muvekkıl alkollu bır vazıyette seyır halındeyken arkadan gelen araç duramayıp çarpıyor.Jandarma trafık ekıplerı gelıp rapor duzenlıyor..ertesı gun her ıkı taraf beraber kaz raporunu almaya gıdıyorlar...ve raporun ters duzenlendıgını yanı (asli kusurlu müvekkıl gösterılıyor).önde gıden hızla gelerek dıger aracın önünde fren yaptı çarptı şeklınde...daha komık olanı arkadan carpan karakolda raporunun yanlış oldugunu kusurlu olanın kendısı oldugunu beyan etmesıne ragmen kımse bışey yapmıyo....arkadan çarpan aracın hasarı 15.000 ytl..bu durumda arkadan carpan kusurlu aracın hasarı da muvekkılden tahsıl edılecek...Sulh hukuk hakımınden delıl tespıtı talep ettım..."işine git der gıbı bır hareketle...ugrastırma bızı dedı......üstelık arkadan carpan durust adam da yanımzıda ifade vermeye hazır.
Bende jandarma görevlılerını savcılıga sıkayet ettım ve bu arada arkadan carpan aracın şöförunu savcılıkta tanık olarak dınlettım...ifadesınde "raporun yanlış oldugunu kendısının %100 kusurlu oldugunu beyan ettı"...aracların fotolarını çektım..elımde resmı bır ıfade den baska bışey yok....şımdı sıgorta dan alyhımıze acılacak davayı beklıyoruz......durum bu meslektaşım....

Bu hususta sulh ceza mahkemesine 8 günlük süre içerisinde başvurarak kaza tutanağının iptalini isteyebilirsiniz.

saygılarımla