Mesajı Okuyun
Old 01-10-2021, 04:22   #1
Konuk

Varsayılan Yurt dışına çıkma yasağı

Yabancıyım, Türk eşim bir yıl önce evi terk etti , boşanma dava açtı ve müşterek çocuğumuz için yurt çıkma yasağı mahkemeden aldı. Aynı zamanda yalan beyanlarla kullanıp nüfus müdürlüğüne gitti şikayet etti öyle benim yeni kazandığım türk vatandaşlığı geri alındı ve benim aile ikamet de yenilenmez.....ben bir sene öyle kalıyorum Turkiyede kimliksiz ne hastaneye gidebilirim ne internet alabilirim ve tabiide çalışamam evraksiz ve statüssuzum...öyle kalmak istemiyorum ve memleketime dönmek istiyorum fakat çocuğumu bırakamam...aslında babası onu önemsemiyor fakat çocuğu kart olarak kullanıyor....cimer'e önce şikayet ettim ama birşey değişmedi.....çocuğum geçici velayeti bende ve o da mısırlı vatandaş....bir çözüm var mı adalet bakanlığı ile bu çıkma yasağı kaldırmak için? Aslında ben çocuğum için bir gelecek göremiyorum bu memlekette, babası onun özel okulu masrafları ödemek istemez bir daha ödemeyecek dedi....ben çocuğumu alsam memleketime daha rahat bir yasam seviyede olacağız. Bu çıkma yasağı ile çocuğumu burada sanki rehine olarak tutulundu.