Mesajı Okuyun
Old 26-02-2004, 00:14   #35
Çaba

Sayın İbrahimakin,
Daha evvel de bahsettiğim gibi benim davama ilişkin Yargıtay kararı geldi.Bu karara göre dosya mahalline geri çevrildi,gerekçeli karar tarafımıza tebliğ edildi ve temyiz ettim.Böylece bir usul hatası giderilmiş oldu.
Davayı takip etme konusunda ise bazı yönlerden sizekatılmıyorum İş Mahkemelerinde temyiz süresinin tefhimle başlaması ve kısa kararların gerekçesiz olması sebebiyle davalı olduğumuz dosyaların son celsesine girmiyorum.Çünkü,davanın kısmen kabulüne ve kısmen reddine denilip karar veriliyor.Ne kadarı kabul edildi reddedilen , miktar nedir , faizin başlangıç tarihi nedir anlamanız mümkün değil.Üstelik birde katipler yeniyse , verdiğiniz müddeti muhafaza dilekçeniz kayboluyorsa veya gerekçeli kararın tebliğinden sonra gerekçeli temyiz dilekçenizi vereceğinizi belirtmenize rağmen kısa temyizinizle birlikte dosya Yargıtaya gidiyorsa ;benim açımdan adalet en garantili olanıdır.Yani son celseye girmeden , yokluğumuzda verilen gerekçeli kararı en son haliyle okumak.Her adliyede tabiiki aynı sorunlar olmaz.Kimbilir belkide gün gelir her duruşmaya katılırız ve İş Mahkemelerinde temyiz süresi tebliğle başlar.Hakimlerin gerekçeli kararlarını aynı gün yazmadıkları düşünüldüğünde tebliğ en uygun çözüm olacaktır.
Saygılarımla.