Mesajı Okuyun
Old 08-04-2013, 16:17   #1
av.hasaneser

Varsayılan Davalı karşı davalının boşanma kararı temyiz etmesem boşanma kararı kesinleşir mi?,

Davacı olarak açtığımız bir boşanma davasında davalı, karşı dava açarak cevap verdi.
Mahkemece, toplanan deliller nazarında her iki davanın da (Eşit kusur atfedilerek)kabulüne dair karar verildi.
Biz, müvekkilin yetim maaşı alabilmesi amacıyla,sadece reddolunan tazminat taleplerini temyize taşıdık, boşanma kararını temyiz etmedik.
Davalı karşı davacı, hem bizim boşanma kararımızı hem de reddolunan tazminat taleplerini temyize taşıdı.
Ben, kararın kesinleştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Hakimlerle ve müdürlerle yaptığım görüşmeden sonuç alamadım. Bana göre; biz karşı davada kabul edilen boşanma kararını temyiz etmediğimizden, bu karar temyiz incelemesine girmeyecek. Bu nedenle Yargıtay'ca verilecek hiçbir karar, boşanmanın kesinleşmesinin önüne geçemeyecek ve taraflar mutlak suretle boşanacaklar.
Dosya bu hafta Yargıtay'a gönderilmeden evvel;bu konudaki görüşlerinizi ve eğer elinizde bu konu ile ilgili Yargıtay kararı varsa paylaşabilir misiniz?

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler, İyi çalışmalar.[/font][/size]