Mesajı Okuyun
Old 27-12-2012, 12:16   #2
meltem2007

Alıntı:
Yazan Konuk
selamlar.eşime boşanma davası açtım.alkol alıp şiddet uyguluyor.benm maddi durumum olmadığı için ayrı bir ev tutamıyorum.şu an dava açtım.eğer nafaka bağlanırsa ev tutmayı düşünüyorum.hakim nafaka bağlarmı.yoksa aynı evdesiniz diye nafaka bağlamazmı .bu konuda bilgi veririseniz sevinirim.zor durumdayım.teşekkürler
Aslında şu anki koşullarla ayrı yaşama hakkınız doğmuş durumda.Mahkemeden tedbir nafakası bağlanması talep edilmelidir. Dava dilekçesinde tedbir nafakası bağlanmasını talep edilmediyse, duruşma gününü beklemeden, bunun için ayrı bir dilekçe yazıp talep edilebilir. Bu dilekçede ayrı bir eve çıkma zorunluluğunuzdan ve bunu gerçekleştirebilecek maddi gücünüzün bulunmadığından ayrıca bahsedilmelidir.
Ayrıca boşanma davasından ayrı olarak, Aile Mahkemesine müracaat edip eşinizin suç oluşturan bu eylemleri sebebiyle eşiniz aleyhine uzaklaştırma kararı aldırıp, evin de boşanma davası süresince tarafınıza tahsisini talep edebilirsiniz.
Davanızı bir avukat eliyle takip etmeniz sizi hak kaybından korur. Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, davanızın bulunduğu yer Barosuna yazılı başvurarak tarafınıza ücretsiz avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.