Mesajı Okuyun
Old 23-10-2009, 13:31   #1
ayşe akkaya

Varsayılan icra vekalet ücreti, itirazın kaldırılması talebi

Merhabalar
faturaya dayalı bir alacağın yarısı ödenmiş yarısı ise ödenmediği için bakiye kısım için icra takibi yaptım. Ancak öncesinde borçluya ihtarname göndermek sureti ile borcu ödemsini ihtar ettim. Borçlu ihtarnameyi tebliği aldıktan sonra herhangi bir itirazda bulunmadı. Bir ay sonra icra takibi yaptım. Borçlu ödeme emrini tebliğ almadan önce takip tarihinden iki gün sonra bakiye borcu ana parayı banka kanalı ile müvekkilime gönderdi. Sonrasında da borçlu olmadıkları alacağa tüm fer'ileri ile itiraz ettikleri yönünde dilekçe verdi.Ben de ana para dışında faiz ve vekalet ücreti için icra mahkemesinde itirazın kaldırılması davası açtım. Borçlu vekili cevap dilekçesinde İİK.68 ve 68/a anlamında herhangi bir belgeye dayanmadığı, alacağın muaccel olmadığı, hizmet ifası olmadığı gerekçeleri ile davaya cevap verilmiş. Ben icranın kaldırılması talebimin yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem öncesinde noter vasıtası ile ihtarname çektiğim ve itiraz olmadığı hem de ana borç dışında vekalet ücreti ve icra takip masrafları ile faizi talep ettiğim için . Biraz uzun oldu ama bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür edrim.