Mesajı Okuyun
Old 07-12-2013, 05:19   #21
oz9978

üstatlar durum şu şekilde ben iban bile bildirmedim harici olarak icra programımda otomatik kayıtlı olduğu için direk takip talebinde çıkmış ve icra bu sebeple hesabıma yatırıyor.borçlu da tek değil 10 adet borçlum var ve hepsi haliyle kısım kısım para yatırıyor icra dairesinin hesabına.icra dairesi de hesabıma yolluyor.tahminimce bir şikayet durumunda icra mahkemesinde taraf ben olmayacağım.çünkü sehfen yapılmış bir işlem var fakat günün birinde yapılmış bu yanlış işleme ilişkin para iadesi isterlerse karşı vekalet ücretini ve icra vekalet ücreti avukata ait olacağı için geri isteyemezler tahminimce fakat sözleşmeden kaynaklı vekalet ücretini geri isteyebilirler.yani bu kısmı nasıl çözümlemem gerekiyor bilmiyorum.müvekkilime de hiç güvenmiyorum çünkü ahzu kabz vermeden vekalet veren günün birinde sözleşmeden kaynaklı vekalet ücretimi de vermeyebilir.sanırım yine en mantıklısı tüm alacaklarımı faturalayıp kendime ilişkin alacak bittiğinde icra dairesine bu noktadan sonraki bedel müvekkile ait olduğundan tarafıma yatırılmasın diye talep açıp sözleşmeden doğacak vekalet ücretini de bankada kendi hesabımda depo etmek olacaktır.yani sanırım en mantıklısı bu şekilde???