Mesajı Okuyun
Old 02-12-2009, 18:46   #3
Konuk

sayın av.Habibe YILMAZ KAYAR
öncelikle ilginize teşekkür ediyorum
özürlü kartı için müracaat edeceğim benim gibi bir arkadaşım çıkarttı %85 özürlü çıkıyor(1-Larenks kaybı Tam %70,Ses organlarının tedavi edilemeyen arızaları iki taraflı%25 bu iki özrün tpolamı %85 oluyor)
dediğiniz gibi belediyeye bağlı ulaşım araşlarından ücretsiz yararlanıyorum,yanlız araç alımında benim bildiğim sadece ortepedik özür arıyorlar yoksa benmi yanlış yorumladım? yani devlet bizi araç alımında özürlüler gurubuna dahil etmiyor ben bu nedenle idari bir dava açmak istiyorum.
Aparatların teminine gelince ben türkiyeden temin yoluna gittim üç aylık kullanacağım aparatları almak istediğim zaman 2500 tl tutuyor devlet bunun 750 tl sini karşılıyor kalan miktarını ben ödüyorum
Oysa ben bu aparatları bana 1 yıl yetecek miktarını amerikadan bir medikalden getirttim bana maliyeti 420 tl
Ben bu durumda devleti büyük bir zarardan kurtarmış oluyorum ama tabi bunu gelde anlat hem ben karlıyım hemde devlet nedeni türkiyede fiyatın 3-4 misli olması buna karşılık sgk de bu aparatların fiyatının çok eski tarihlerdeki bir tespit olması bunun için sgk ya sut attırmak istedim başaramadım ben bunu getirtebildim kullanıyorum fakat benim durumumda olupta bunu madden karşılıyamıyacak okadar çok insan varki inanamassınız
Evet bizim gibi insanların sorunlarına şimdiyekadar hiç bakan olmamış gırtlağının tamamını alıyorlar (mecburen) o insan bu ameliyatından sonra küşesine çekiliyor ve ömrünün sonuna kadar orada oturuyor ben bu durumu değiştirebilirmiyim bilmiyorum ama elimden geleni yapmak istiyorum nasıl yapacağımıda bilmiyorum sizlerden yardım istiyorum bana yol gösterin araç alımında devlet bizide özürlüler gorubuna alsın,kullanmak istediğimiz aparatları bir recete ile gidip alabilelim
sizlerden özürdiliyorum çok uzun bir yazı oldu ama gerçekten benim gibi insanlar için birşeyler yapmak istiyorum. bana yol gösterin