Mesajı Okuyun
Old 16-08-2002, 01:05   #4
Cest la vie

Sayın Feyza..
Aslında cevap yazmayı düşünmüyordum ancak cvp yazmayanları ilgisiz olarak görmenizi istemediğimden açıkca düşüncelerimi belirtmenin gerekli oldugunu hissettim.

Üzülerek belirtmeliyim ki bu mesajımda size destek olamayacağım. Nedenine gelince:
1)Foruma yazdığınız soruların, forumdaki saygıdeğer hukukçular tarafından yanıtlandığını görüyorum. Bu nedenle "e-mail grubunda yanıtlanma olasılığı daha yüksek" gibi bir mazereti kabul etmek imkansız olsa gerek. Yanıtlanmamış olsaydı öyle bir varsayım üretebilirdiniz, ancak sorun nereden kaynaklanıyor, bunu anlayabilmiş değilim.
2)Bu siteyi ve forumu bizlere sunan ve hukukçu olalım olmayalım hepimizin yararlanmasını sağlayan aynı kişidir. Bu nedenle, onun hukukçu olmayanlara bir soru yöneltmeleri için imkan vermediğini iddia edemezsiniz. Grupta veya forumda, nerede oldugu önemli değil, bu imkan verilmiş mi, önemli olan bence odur. Bu nedenle bu tür bir şikayeti site yöneticisine yöneltmeniz biraz haksızlık olmuyor mu?
3) Mail grubundaki hukukçuların istekleri üzerine böyle bir yöntem seçilmiştir. Aslında hiç bir hukukçunun soruları yanıtlama zorunluluğu yok, bu nedenle bu tür soruların toplandıgı belirli bir alan ayrılmıştır. Böylece, ilgilenen, soruları yanıtlamakta sakınca görmeyen kişiler o alana girecek, bu işe karşı olanlar ise o alandaki mesajları okumayacaklardır.. Bu her iki tarafın da talebini karşıladıgı gibi, her iki düşünce arasında da bir denge oluşturmakta.
4) Avukat değilim, bu nedenle beni yanlış anlamayınız; ancak aslında bir hukuki sorun için bir avukata danıştığınızda cevap almak için bir miktar para ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu nedenle, size bu imkanı sunan kişilere ve sorunuzu yanıtlayan hukukçulara teşekkür edeceğiniz yerde böyle bir şikayette bulunmak.. Garip..
Sonuç olarak size, sorularınızı cevap alma olasılığı ile forumda yöneltmenizi, sonuç alamadığınız çok önemli soruları ise cevrenizdeki bir avukata yöneltmenizi tavsiye ederim.
Bu yazdıklarım, tamamen benim kişisel düşüncelerim olup hiç kimseyi bağlamamaktadır.. Bu nedenle moderatorlerin cevabı nasıl olur bilemem.
Sevgi ve Saygılarımla
Ahu