Mesajı Okuyun
Old 08-01-2007, 19:29   #1
bozoli

Varsayılan eğitim şart

gerek icra memurlarından gerekse bürokrasiden ve iş yaşamında gördüğüm disiplinsizlikten bıkmış durumdayım. ben işimi sevmeme rağmen başkaları bu işi sevmemem için her şeyi yapıyor. Türkiyedeki kurallar yeterli olmasına rağmen onu uygulayacak ve tatbik edecek insanlar bu kuralları anlayacak ve uygulayacak nitelikte değil bence. her şey mükemmel değil ama yeterli derecede iyi bence ama maalesef ülkemizde teamül hukuk kurallarının önünde. özellikle icra memurları alışkanlıklarını kuralların önüne geçirmişler. uyarınca da evet doğru deyip yine aynı şeylere devam ediyorlar. doğru öznel ama gerçek nesneldir. bunu anlayaman toplumdan da farklı bir şey bekelemek olanaksız zaten. bu ülkede birileri ölmedikçe bu işler böyle gidecektir. daha bir çok sanık avukatı mağdurun yakınlarınca zarara uğratılacaktır. tüm bunların bitmesi de iyi bir eğitime ve aile terbiyesine bağlı kanımca. öylesine bıktım ki düzeleceğine inansam değişeceğine inansam bu düzenin canımı vermeye hazırım benim akacak kanım temizleyecekse tüm bu pislikleri varsın aksın kanım ama böylesine her gün canım acıyacaksa adaletin gecikmesiyle ve hiç gelmemesiyle acıyacaksa vicdanım parçası olacaksam bu çarkın susarak kabulleneceksem çirkinliği hiç yaşamam daha iyi. rüşvete, eğitimsizliğe, adaletsizliğe göz yummak ses çıkarmamak da ona destek olmaktır. eğer değişecekse ve güzel günlere gidecekse bu ülke bizim gibi genç beyinlerin sayesinde olacaktır biraz da.