Mesajı Okuyun
Old 30-11-2006, 16:02   #8
ystozkoparan

Rahatsiz Stajımı yaktılarrr...Kesinleşti....

Evet arkadaşlar .Stajımın tamamen yandığına dair karar elime geçti.

Stajımı tekrar silbaştan yapacağım.Bi ayrıntı daha. Avukatlık sınavının kaldırılmasına ilişkin yasa teklifinin ilk metninde çalışarak staj yapabilme olanağını sağlayan bir durum söz konusu idi. Yine ayrıca sınavla ilgili ilk metindre önce sınav sonra staj diyordu.Ama yasa meclisten bambaşka şekilde çıktı.Bizle ilgili bir değişiklik yok.Sınav ise tamamen kalktı.Dava açsam en az iki yıl sürecek .Tekrar staj başlatmayı tercih ettim.İşin özünde haklıyım ama bu hakkımı savunacak mekanizmalar çok ağır işlediğinden yapacak bişey yok.1 yıl daha stajerlige devam .üstelik yaptığım bir staja,Hani nerede

Eşitlik, hakkaniyet? Öncekilere af vardı bize niye yok.? (BKZ. Av.Kanunu geçici madde 1.)
Bi dipnot daha.Ben başvurduğum baroya dürüstçe söyledim şu işten ayrıldım diye.Dürüstlüğün sonucu bu oldu.Oysa staj başlangıcı için emekli sandığına gittiğimde kaydım çıkmadı.Kaydım olmadığına dair belge aldıml.Bu şu demek.Eğerki ben iyiniyetle şu görevden ayrıldım demeseydim ve emekli sandığının verdiği yazıyı dosyama sunsa idim bugün ruhsatnamem elimde olacaktı.Yakındada bi af çıkardı.Maalesef bu memlekette işler böyle yürüyor.Kimse şu çalışma yasağını kaldıralım demiyor.Bizi insafsız bazı meslektaşlarımızın eline bırakıp sömürülmek durumunda bırakıyor.

Cevap veren tüm arkadaşlara ayrı ayarı teşekkür ediyorum.Aynı sıkıntıları kimsenin yaşamaması dileğiyle....