Mesajı Okuyun
Old 17-02-2010, 08:19   #1
Erdin

Varsayılan malüllük reddi

Ben 05.2007 tarihinde akciğerden ameliyat oldum.Beş buçuk ay istirahatten sonra hastane daha fazla rapor veremeyiz senin malüllük hakkın var dediler.Bende başvuruda bulundum.Ancak red çevabı aldım.Sonra tekrar başvuruda bulundum ve yine red cevabı aldım.Benim nefesle ilgili problemim var.Hemen yorulup nefes alamıyorum.Çalışmam mümkün değil.Yedek parça işiyle uğraşıyorum.10.2007 tarihinden beri sigortam işlemiyor.Tüm tedavilerimi ücretli yaptırmak zorunda kaldım.Herhangi bir gelirim de yok.Şimdi soruyorum eğer ben malülen emekli olamıyorsam,yani 3/2 oranında iş göremezlik kaybım yoksa ne yapmam gerekiyor.İlgili kuruma dilekçe yazdım Ankara'ya giden raporumda yüzde kaç yazdığını vede ne yapmam gerektiğiyle ilgili.Ancak kurum dilekçeyi bile almadı.Dava açsam ne diye açmalıyım? Malülen emekli etmiyorlar diye açamam çünkü yeterli oranım olmayabilir.Bilgide alamıyorum.Birçok kişiye sordum bir cevap bulamadım.Lütfen beni bu konuda bilgilendirirmisiniz.İlgi ve alakanıza şimdiden çok teşekkür ederim.