Mesajı Okuyun
Old 04-03-2010, 16:59   #88
law-of-economics

Alıntı:
Yazan Münzevi
Yazilanlari okudum. Kadin fitrati itibariyle genelde cinsel aclik ve duygusal aclik cekmiyorsa erkegini fizyolojik olarak aldatmiyor. Belki sadece kalben baska birini sevmeye devam ediyor. Ama bu ikisi de yoksa, o zaman aldatabiliyor. Kadin asagilanmayi ve ilgisizligi hic ama hic unutmuyor, buna da katiliyorum.

Kendisine asik oldugum benden hayli hayli yasca buyuk bir bilge, birlikte olursak ilerde onu yasimin ondan hayli genc olmasindan oturu mutlaka aldatabilecegim hususunda beni kirmadan aciktan soylemese de, gizliden ima ediyor. Fitratimi az cok bildigim icin 10-20 yil sonra dahi onu aldatmayacagimi dusunuyorum. Ama ya o bilge dogru soyluyorsa? Ya o 69 yasina geldiginde ben bir genc kadin olarak onu aldatirsam?Yani 20 yil sonrasina kim garanti verebilir ki?Tabiki prensiplerim, toplum duzeni, hukuk vs bizleri diger insanlardan daha dikkatli davranmaya itiyor ancak ya olursa???Cunku oyle ya, 20 yil sonra ben yine ayni bu kadin mi olacagim? Benim hissiyatim, latifelerim degisime ugrarsa?Bunun garantisini kim verebilir?

Ama ben biliyuorum ki ben aska ziyadesiyle sadik bir insanim. Fakat onu buna nasil inandiracagim ??

Yaş ile değişen beklentiler ve insanların huyları genel bilinen gerçekliktir. Ancak bir başka lafımız da vardır, insan 7'sinde ne ise 70'inde de odur, şeklinde. Ahlaki konularda özellikle bu söz çoğunlukla tutar... 'Bilge' sıfatına layık olduğunu umut ettiğim kişinin bu fikrini değiştirmek istemeniz yahut kendi hissiyatınızın garantisi konusunda, hiçkimse yarın ne olacağının garantisini veremez...

Yaş farkına dair yaşanmış örnekler biliyorum, lakin çok afişe etmek istemediğim örnekler genellikle... çok olumlu olmamaları nedeni ile.... Şüphe aslında o kadar hassas konu ki, insanların hayatını zindan edebilir, şüphesi olan insanın o şüpheden kurtulması çok kolay değildir.... Neyse haddimi aşmadım umarım

Saygılarımla