Mesajı Okuyun
Old 18-12-2010, 11:36   #27
Admin

Sayın eser_29,
Alıntı:
Yazan eser_29
Bir adaya ve şu anki başkana "bana mesaj atmayın,istemiyorum" denildiğinde karşılık olarak taciz edilmeme isteğiniz olumlu karşılanmıyorsa bu kaygı sürüp gidecektir.

Adminimiz kusura bakmasın ama evet insanlar önce şu işi halletsinlerde sonra bunu temizlerler diyorlar ve bana göre demelilerde.
SMS ve Eposta ile isteğimiz dışında reklam gönderimi (SPAM) yapılması her sektörde olan bir sorun ve bu bağlamda Barolarda da bu konuda ciddi bir sorun olduğu konusunda ben de sizinle hemfikirim. Bu konuyu ayrı bir başlık açıp tartışmak isterseniz bundan da büyük mutluluk duyarız ve en azından ben yorum eklemek isterim zira benim de bu konuda şikayetlerim var.

Ancak Baroların/Başkanların/Başkan Adaylarının SPAM yapması, siyaset yapması veya başkaca bizim eleştirdiğimiz çalışmaları olmasının bu konu ile doğrudan bir ilişkisi olmadığı görüşündeyim. THS'de bir konuyu tartışırken sıkça benzer yorumlarla karşılaşıyoruz: "Bu tartıştığınız sorundan önce, şu sorun çözülsün!"Tamam çözülsün de o tamamen ayrı bir mesele ve öyle bir sorun olması, halen tartıştığımız sorunu tartışmamıza bile engel mi olmalı?

Bu bağlamda naçizane görüşüm Baroların siyaset yapması, spam göndermesi vs. konusundaki eleştirilerin kamuoyunu bilgilendirme konusuyla fazlaca ilgili olmadığı yolundadır. Diğer sorunlar mevcut olsa bile bana sorarsanız bu konuda bazı adımlar atılabilir ya da en azından şu anda yaptığımız gibi bu konu aramızda tartışılabilir.

Ancak bazı üyelerimiz barolarla ilgili daha önemli sorunlar olduğu görüşündeyse, bunlar için de ayrı başlıklar açarsa ONLARI da oralarda tartışırız ve söz veriyorum ben de o konulara girip "Barolar önce kamuoyunu bilgilendirme sorununu çözsünler de, ondan sonra bunları tartışırız!" yazmayacağım.