Mesajı Okuyun
Old 01-12-2014, 10:00   #1
ilhancan

Varsayılan Fakülte Hakkında Soruşturma

Merhaba. Benim 2010 yılında yarık damak yarık dudaklı biz kızım oldu. Doğumdan önce yarık damak-dudaklı doğacağı konusunda bilgimiz vardı. Ancak doğumdan önce fakültenin genetik bölümünde yaptırdığımız kromozom sonuçlarında bir kromozomunun kısa olduğu fakat bunun neden kaynaklı olduğu söyleyemediler ve defalarca aynı kan ve sıvı örneklerini aldılar ancak sonuç kısmında sonuçları bize açıklamada ve yorumlamada sürekli bahaneler üretildi. 4-5 ayda sonuç veremediler. oradaki çalışanlar prof u bakliyoruz , prof yurtdışında, prof şurda burda diyerek bir türlü sonuç veremediler . doğuma bir hafta kala bir sonuç veridler ve ondada sonucun ne çıktığını kimse açıklayamadı. Çocuk doğduktan 1 yıl sonra başka bir üni. yaptırdığım genbetik kromozom tahlilinde çocuğun engelli olduğu bilgisini aldım ve doğumdan çok önce yapılan bir tahlillede bu işin aslında anlaşılacağı bilgisini verdiler. Çocuk doğduktan sonra ilgili hastane ve hekimleri için cumhuriyet savcılığından suç duyurusunda bulundum. Savcılık kurum devlet kurumu olduğundan soruşturmanın fakülteni,n kendi içinde devam edeceğini ve dosyanın faküğltenin hukuk servisine gönderildiğini söylediler. Daha sonra fakülteden bilirkişi beni ve eşimi görüşmeye çalıştı, daha görüşme sırasında bilirkişinin nasıl taraflı bir durum içinde olduğunu anladık. Sonuçta aynı fakültede bir bilirkişi ve bizim şikayetçi olduğumuz hocalar tanışıyor ve yakın arkadaşlar. Birkaç ay sonra fakülte hukuk servisinde yazılı cevap geldi. ilgili sonuçlar ve suç duyurusunda bulunduğum hocalar dinlenmiş ve kusurlu olmadıkları kanaatine varılmış. Kendi birimini kendi içinde yargılayan bir sistemden zaten farklı bir sonuçta beklemiyordum. Bu aşamadan sonra benim hukuken yapacağım işlem, başvuracağım yer veya ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim. teşekkür ederim.