Mesajı Okuyun
Old 08-01-2011, 19:03   #52
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Pilot olabilmek için 120.000-130.000 TL. tutarında bir para mı gerekiyor?

Bizim mesleğin gözünü seveyim... resmen bedava.

Saim abi, siz bu parayi kazanmis bir avukat iseniz veya kazanabiliyorsaniz ne mutlu size, yerinizde olmayi cok isterdim. Maalesef benim icin utopyadan ibaret gibi gozukuyor su an ve bu nedenle sukrederek bu meslegi icra ediyorum, kesinlikle sevdigimden degil. Yanlis tercih sonucunda kazanmis oldugum bir fakulteyi okumanin belki de kendimce bedelini odeyerek aslinda hic alakamin olmadigi uzerime bir turlu giydiremedigim ya da yakismadigini dusundugum bir meslegi "benim bu islerle mahkeme kalemleriyle ne isim var, benimle alakasi olmayan seylerle ugrasiyorum"-dusuncesiyle- her gun adliyedeki isleri guc bela bitirerek icra etmeye calisiyorum.

Fakulteyi erkenden bitirip avukatlik mesleginde bir yerlere gelmek varken teknik verileri ve ucmanin kurallarini ogrenmek icin 6 7 senemi verdim, ama bahsi gecen nakit parayi bulamadigim icin tipki b sinifi ehliyet alip trafige cikmak icin surucu kursuna kayit yapilmasi ve ehliyet alinmasi gibi havayolu pilotu lisansi alabilmek icin gereken ATPL Frozen lisansini temin edemiyorum; cunku bu meblagi bulup kursa gitmek sinavlarini gecmek sonra da bahsi gecen lisansi almak lazim ondan sonra da bir sirkete basvurmak lazim velhasil bu nedenlerden oturu pilot olamiyorum . Hic alakamin olmadigi bir isle ugrastigimi dusundukce her gun kahroluyorum, ama sukretmem lazim ki tek altin bilezigim bu halen hayal bile olsa pilot olabilmek icin avukatlik benim icin bir aractir.

Saim abi, bu parayi kazanmanin bir yolu varsa lutfen bana goster o nakiti buldugum anda bu isi birakacagim cunku...