Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 15:54   #11
Cest la vie

Sevgili Persona'nin yazdiklarina tamamiyle katiliyorum.
Su an henuz uye alimi yapmaya baslamadik ancak bu konuda bir iki cumle birseyler daha soylemek istiyorum.

Her calisma grubunda oldugu gibi Hukuk Ingilizcesi Calisma Grubuna da, 'uye olmayanlarin' mesaj yazmasi mumkun olacaktir. Bu nedenle eger yeterince katki saglayamayacaginizi dusunuyorsaniz, lutfen uye olmadan gruba katiliniz.

Ikinci olarak, Persona'nin yazmis oldugu ingilizce grup tanitim yazisindan da anlayabileceginiz gibi, calismalarimizin buyuk bir kismini 'akademik duzeyde' yapmayi arzuluyoruz. Her ne kadar amaclarimizdan biri 'hukuk ingilizceMIZI gelistirmek' olsa da, mesleki ingilizceyi gelistirebilmek icin belirli bir duzeyde ingilizce bilmeyi, uye secimi acisindan gerekli gormekteyiz. Bunun icin Istanbul Barosu gibi bir sinav yapma imkanimiz olmadigindan, en azindan uye olmadan once uye adayinin kendisini tanitan ve takima saglayacagi katkilari ozetleyen bir ingilizce tanitim yazisi yazmalarini gerekli buluyoruz. Bu yaziyi grubun acik alaninda yazabileceginiz gibi, bana VE Persona'ya ozel mesaj yoluyla iletmeniz de mumkundur. Ayrica eger daha once 'Turkish Law' alaninda cevaplamis oldugunuz bir soru varsa, o mesajin ingilizcenizin yeterli oldugu konusunda bize bir izlenim verecegini de bilmenizi isteriz. O alanda duzgun bir mesaji olan uyelerimizin, uyelik icin gereken 'ingilizce tanitim yazisini' yazmalarina gerek olmayacaktir. Ayni sey, TCK cevirisi projesinde yer almis ve kendine dusen gorevi zamaninda yerine getirmis uyelerimiz icin de gecerlidir. (Ancak bu iki durumdan birinin varligini bize bildirmeniz gerekmektedir.)

Unutmayiniz ki, 'profesyonel duzeyde' ingilizce aramamaktayiz. Ancak kendini ifade edebilecek ve digerlerini anlayabilecek duzeyde temel ingilizce bilgisinin varligi da, grubun amaclari icin bir 'on sart'tir. Nihai amacimiz zaten bu 'temel ingilizce seviyesini' meslekte etkin olarak kullanabilecegimiz 'profesyonel duzeyde ingilizce' seviyesine cikartmaktir.

Oyleyse, hadi baslayalim!