Mesajı Okuyun
Old 24-12-2018, 17:59   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan av.karakus
Merhabalar sayın meslektaşlarım, özellikle icra alanında tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim

İki tane borçlumuzun (farklı dosya borçluları) ölü babasından kalan yerlerine haciz konulması için icra müdürlüğü'ne talep açtık. İki talebimiz de aynı zamanda aynı müdür tarafından reddedildi.

Bir ret kararına ilişkin icra memur işlemini şikayet yaptık ve talebimiz kabul görüp müdürlüğün işlemi kaldırıldı, talebimize göre işlem yapıldı.

Daha sonra bu kararı ek olarak tutup reddedilen diğer dosyaya babadan kalan yerlere haciz konulması için talep açtık. İcra müdürlüğü "ret kararı geçerliliğini korumaktadır." şeklinde bir yanıt verdi.

Müdürlüğe gidip yüzyüze görüşünce de "zaten kaç tane böyle dosyanız var ki her redde ayrı dava açarsınız bu dosya numarasıyla talep açtığınız numara aynı olmadığı için reddettim" dedi.

Fakat aynı konuya ilişkin her talep için ayrı dava mı açacağız? Yaptığımız masraflar bir yana mahkemeleri de meşgul etmiş oluyoruz. Bu kötü niyetli ve inatlaşır nitelikteki cevapla ilgili görevi kötüye kullanma ve ihmal suçlarından suç duyurusunda bulunmak istiyorum ama nerelere değinmeliyim sizce, sonuçta icra mahkemesi kararları kesin değil bir dosyadan verilen karar ötekini bağlamamakta. Takipsizlik verilsin istemiyorum şöyle can alıcı yerler var mı değinmem gereken?

İcra müdürü diğer dosya içinde aynı şekilde icra hukuk mahkemesine şikayet etmenizi istemiş. Emsal kararı dikkate almamış. Emsal kararı ve uygulamaları dikkate almıyor işi sürüncemede bırakıyor diye İcra hukuk mahkemesine ve bakanlığa şikayet edebileceğinizi düşünüyorum.