Mesajı Okuyun
Old 26-02-2013, 18:06   #61
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Sinem Bakırcıoğlu
Değerli Meslektaşlarım, anladığım kadarıyla uyaptan takip başlatma konusunda tecrübeleriniz var, ben ilk defa başlatacağım. Takibi direkt Uyap'ın e-takip kısmından mı hazırlıyoruz yoksa icra programımızda hazırladığımızı mı Uyapa aktarıyoruz? Ben Uyaptan bir deneme yapmaya çalıştım bugün ama yazdığım borçlu ismi ve borç miktarı takip talebi evrakında görünmedi, ya ben beceremedim yada uyapta sıkıntılar var sanırım. Ayrıca ödeme emrinin gönderimini nasıl sağlıyoruz? Onu da uyaptan hazırlayabiliyor muyuz?

Değerli meslektaşım,

Uyap’tan takip başlatma konusunda tecrübemiz oldu. Daha doğrusu bu konuda yaptığımız iki takip sonrası boyumuzun ölçüsünü aldık ve bir daha teşebbüs etmedik.

Takibi Uyap’ın e takip kısmından hazırlıyoruz. Ancak bu iş için Uyap'taki arayüz çok kullanışsız. Sistem sadece ilamsız icra takiplerine izin veriyor. Sıradan bir icra takip programında çok basit ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen bir icra takibi Uyap’taki arayüzde bu kadar kolay olmuyor. Sizde deneme yapmış ama sonuç almakta zorlanmışsınız.

Ödeme emrinin gönderimini nasıl sağlıyoruz diye sormuşsunuz.
Ödeme emrinin gönderimini bir arkadaşımızı icra dairesine kadar göndererek sağlıyabiliyoruz

Zira yazımda da belirttiğim üzere ödeme emri çıktılarını alıp tebliğ zarflarını yazdırıp postaya vermek bir yana dursun Uyap üzerinden açtığım icra takiplerinden dairede 2-3 gün boyunca kimsenin haberi bile olmadı.

Sözün kısası, İcra dairelerindeki yoğunluk, personel yetersizliği ve fiziki imkânsızlıklar düşünüldüğünde(Bu olumsuzluklar maalesef İstanbul’da fazlasıyla mevcut.) Uyap’tan icra takibi hazırlamak nasıl derler şimdilik ve uzunca bir müddet pek fizibil değil

Bütün dava dosyalarımı hemen hemen Uyap üzerinden açıyorum. Ancak İcra takipleri için alınması gereken çok yol var.

Saygılarımla.