Mesajı Okuyun
Old 24-05-2012, 14:25   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşim beni telefon ile tehdit ettiğinden ve fiziksel şiddetleri de bulunduğundan hakkımda bir koruma kararı çıkarıldı. Ancak eşim koruma kararında ikamet adresini başka bir yer olarak göstermiş.İş adresini de yazmamış. Telefon numarası da yazılı değil.İkamet adresinin muhtarlığından da kaydını almış. Tahminen mernis sisteminde de adres kaydı geçmiyor. Ayrıca TC.Kimlik numarasını da koruma kararında benim kimlik numaramı yazdırmış. Muhtemelen koruma kararının kendisine tebliğ edilmesini istemiyor.Koruma kararını bana tebliğ eden karakol ile görüştüğümde mecburen kararın üzerinde yazılı olan karakola kararın gönderileceğini, orada bulunamadığında adliyeye geri gönderileceğini söyledi. Bu kararın eşime tebliğ edilmesini nasıl sağlayabilirim ? Polis memuru olan eşim karar içerisinde silahının alınması ile ilgili ibare de bulunmasından dolayı kararı tebliğ etmek istemiyor düşüncesi ve kanaatindeyim. Bana konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sayın konuk,
Eşiniz polis memuru olduğuna göre, iş adresini bir dilekçe ile Mahkemeye bildirebilir ve o adrese tebliğe çıkarılmasını isteyebilirsiniz.