Mesajı Okuyun
Old 05-03-2008, 23:34   #24
Av.Zeynep_e

Sn Demirel söylediklerinize sonderece hak veriyor içinde bulunduğumuz durumu bende evhamla yaşıyorum.

hapisle tazyik son derece önemli bir ödeme silahımız olsada Anayasa mahkemesinin iptal kararından öncede yaşadığımız zorluklar vardı.

Borcumu Ödeyemiyorum napim yatarım 10 gün çıkarım, kardeşim usulüne uygun zamanında mb bulundum ödeyemiyorum gibi açıklamalar karşısında da hapisle hürriyeti kısıtlama girişimleri karşısında aldığımız aksiyonlar neyse bu durumda da bunu uygulayacağız demekki.

Bir yıldır dosyasını takip ettiğim bir meslektaşımdan tahsilat yapamıyorum. Mbb davası açtım görüldü aleyhine sonuçlandı, itiraz etti, yerinde bulundu.

Maaşına haciz koydurdum, resmi bir adres bulamıyorum. Resmi merciler önünde ikrar olunmuş adresler yanlış çıkıyor. Yaşadığı adresi biliyorum resmi bir dayanağım olmadığından haciz yapamıyorum. Meslektaşım derken bile midemi bulandıran bu şahsiyet bunu bir inat meselesi haline getirmiş olup yaptığım bütün girişimler olumsuzluklarla sonuçlanmıştır.

Verdiğim bu örnek belki istisnai bir durum ama aksi durumlarda da sonuç alamadığımız bir çok takip yok mu ?

Deveye sormuşlar boynun niye eğri nerem doğru ki demiş. bizimki de o hesap...