Mesajı Okuyun
Old 08-05-2007, 17:39   #5
minee.mine

Çocuk yapmak isteyen ebeveynlerin; çocuklarına kız yada erkek değil önce insan olarak değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısı ile kız yahut erkek çocuklarına diğerinden daha fazla öncelik verip, diğerinin yaşam hakkıyla oynamalarını insani bulmuyorum. Bir çocuk meydana getirmek biyolojik bir olaydır insanlar ister ve karar verir. Artık ortada her gün büyüme sürecine giren bir canlı söz konusudur.
- Aaa bu erkek oldu yada kız, haydi biz bunu imha edelim, diğer cinsiyet için tekrar deneyelim. Bu düşünce tarzı eskiden, hatta bazı yerlerde bugün bile süren; istenmeyen kız çocuklarını öldüren yada insanca yaşama haklarını ellerinden alan aileleri hatırlatıyor.
Ya kürtaj yaptıran kadınlar her birinde her kürtajla oluşan ruhsal sorunlar yaşandığını düşünüyorum ki,hiçbir kadın yaptırdığı kürtajları unutmamıştır.
Dünyadaki nufus planlaması için ne derece çözümdür bilemiyorum çünkü doğan çocuk kız ya da erkek ikiside doğurganlık yetisiyle doğuyor.
Çocuk yapmak isteyen aileler önce gerçekten çocuk isteyip istemedikleri konusunda kendilerini iyice tahlil etmeliler kız istiyorum ya da erkek istiyorum deyip diğerini çöpe atmak fikri onların ebeveyn olmaya hazır olmadıklarını gösterir. Söz konusu olan insan hayatı, kişiler bencil düşündükleri sürece sadece çocuk yapmaya ya da bakmaya hazır olmadıklarını göstermiş olurlar.

Saygılar