Mesajı Okuyun
Old 09-04-2012, 19:59   #10
Av. Feyzi Özmen

İlk önce cevap veren bütün meslaktaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrılan paranın bir kısmını beni 2-3 ay idare edecek şekilde ayırmayı ve bir arkadaşım ile beraber açmayı düşünüyordum işin doğrusu. Bir de yanlış olsa bile bir düşüncem var. Ben belli bir ofiste bağlı calıştığım müddetce cevre edinemeyeceğim gibi geliyor. Sonucta bitirilen işlerin etiketi siz değil ofisin sahibi oluyor. İkinci olarak ise erken kalkan yol alır ibaresine inanmamdan kaynaklanıyor. Şu ana kadar 3 ofiste calıştım. Hepsinin de durumları çok iyiydi. Hatta coğu işi reddeden bir ofiste bile bulundum iş yoğunluğundan. Ve ne hikmetse hepsi staj biter bitmez ofis açan meslektaşlarımdı. Gerçi hepsi kendi yaptıklarının tam tersi olarak erkenden ofis açma diyorlardı. Bu iki sebep ile birlikte mesleğimizin özünde yatan serbestlik ve sadece müvekkile sorumluluk duygusuna inanmamdan ötürü ofis acmak istiyorum. Ayrıca ileride bu heyecanı, meslek hırsını ve sevgisini bulamamaktan korkuyorum. Bundan 2-3 sene sonra belli bir ekonomik düzeyi edinmenin verdiği rahatlık ile birlikte, o hazır kurulu düzeni bozmaktan korkacağımı düşünüyorum. Evet siz de söyleyebilirsiniz ne çok şey düşünüyorum değil mi?