Konu: Medeni Hukuk
Mesajı Okuyun
Old 31-01-2010, 03:40   #2
üye25928

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Selamlar.. Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Medeni Hukuk en iyi anladığım ve kavradığım bir ders.arkdaşlarıma anlattığım onlara yardımcı olabildiğim bir ders.Fakat bu dersten sınav notum çok kötü ve kaldım,alttan alacağım .Sizce bunun nedeni nelerdir ? Nasıl geçebilirim bu dersi ? Saygılarımla....

Öncelikle, bir hukukçu adayı olarak bunu yapamayan çok kişi olsa da -benim gibi- söylediklerinizin gerekçeli olmasına dikkat etmeniz gerekir çünkü sınavlarda gerekçeli yazmak esastır.

Onun haricinde pratik kitaplardaki olayları çözmek, oradaki çözüm tarzına yaklaşabilmek önemlidir.

Ama ne olursa olsun önemli olan dersi geçmek değil, öğrenebilmektir, şu an o konuları biliyorsanız gönlünüz rahat olmalı, meslek hayatınızda bu dersi özümseyebilmenin vermiş olduğu avantajı yaşarsınız, dersten geçememek bu konuda size çok fazla kayba sebep olmaz.

Bir de kompozisyon yeteneğinizi geliştirmeniz size katkı sağlayabilir. 6. senesinin sonunda fakülteden mezun olan, mezun olana kadar da Medeni Hukuku alttan alan, şu an meslek hayatında başarılı olan bir tanıdığım mevcut.