Mesajı Okuyun
Old 18-04-2009, 13:25   #1
yagmur78

Varsayılan 7 aylık hamileyim.Eşim daha hiç aramadı.

Merhaba.
Ben 7.5 aylık hamileyim.Eşimin ailesi ile aynı evde oturuyorduk.Onların baskıları yüzünden babamın evine dönmek zorunda kaldım.2 aydır buradayım.Ve eşim gittiğimi hazmedemediği için 2 aydır arayıp sormuyor.Ben de çocuk doğmadan boşanmayalım diye resmi boşanmayı erteliyorum.Ondan hiç bir şekilde maddi manevi birşey istemeyeceğim. Çünkü ailece çok görgüsüz, hatta hoşgörüsüz insanlar. Gururumu incitecek herşeyi yapabilirler.
Birinci sorum: Çocuk doğunca mahkemeye şöyle bir istek versem kabul görülebilir mi? Eşimden boşandığımda maddi manevi hiçbir yardım istemeyeceğim fakat bunun karşılığında ne ailesi ne de kendisi beni ve çocuğumu görmeyecek.Çünkü tüm sorumluluğu üzerime aldıktan sonra babaya ihtiyacı kalmayacak.
İkinci sorum ise; eşim 2 aydır bağ-kur primlerini ödemiyormuş.Ben de 2 ay sonra doğum yapacağım.Ya bağkur doğum ücretini karşılamazsa ben ne yaparım? Bağkura kayıtlı olduğumuz halde, fakat primler yatırılmadığı için yeşilkart çıkartabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinir.Çok teşekkürler. İyi çalışmalar...