Konu: Dna Testi
Mesajı Okuyun
Old 21-12-2005, 16:50   #3
nejan

Sevgili Mecit,
Anne ve çocuk mahkemenin arakararı üzerine istanbul adli tıbba gidip kan örneği vermişler ancak davalı uzun süre gitmemekte direnmiş ve sonunda bir ara gitmiş.
Davacı cuma günü adliyede kolunun mühürlendiğini ve pazartesi günü Erdek'ten İstanbul'a gittiğini bu arada mührün eliyle silince bile çıkmak üzere olduğunu ve silinirse zor durumda kalacağını düşünerek, etrafını koruyucu şekilde yükselterek bant taktığını ancak bu şekilde mührü koruyabildiğini söylüyor.
Diğer taraftan kuvvetli bir şüphe konusu da, davalının Türkiyede çok sık olan bir isim ve soyisminin olması ve ailede akrabaları arasında bile aynı isim ve soyismi olan kuzenlerinin olması.
Davacı adli tıpta nüfus cüzdanlarındaki resme bakılarak işlem yapıldığını söylüyor.
Kısaca özetlemek gerekirse testin sağlıklı olup olmadığı tereddütü içerisinde.
Bu arada diğer bir siteden bir meslektaşımız, adli tıpta bu işlemin yapılması usulüne dair bilgi yollamış, ve orada anne baba ve çocuktan birlikte kan alınmasının testin doğru yapılabilmesi için gerekliliği belirtilmiş. Bu olayda ise anne ve çocuktan kan alındıktan birkaç ay sonra davalıdan kan alınabilmiş bu durum dolayısıyla itiraz hakkı doğuyor diye düşünüyorum.
Bunun yanında, ikinciye testin yapılmasına sebebiyet verdiğinden masrafın davacıdan alınmasını talep etmeyi düşünüyorum. Bakalım...
Zahmetin ve emeğin için çok teşekkür ederim.
Not; Bu arada, yıllığa da ğeçmiş bir kayıt olan "okulun şapka en yakışan kızı " ünvanımı hatırlatman eski güzel anılara götürdü..ama unutma, güzel olan şapka değildi bendim.

Selam ve sevgiler...

Av.Nejan Nart Ünver