Mesajı Okuyun
Old 30-05-2012, 10:03   #9
yılmazkan

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
Benim sorduğum husus tedbir kararı için duruşma yapılması halinde yapılacaklar.Yani boşanma davasının duruşması değil çocukla kişisel ilişki hakkında duruşma yapılacak.Ancak burada sadece tedbir konusunda yazdıklarımızı beyan edebiliriz.Duruşmada bunu ispatlamak için birşey yapamayacağımızı düşünüyorum.Şimdiye kadar tedbirler hep dosya üzerinden verildi şimdi duruşmalı yapılacağı için ne yapmalıyım diye sordum.

Yapılacak duruşma tedbir kararına yaptığınız itirazla ilgili olduğundan itirazlarınızı destekleyecek belge gösterebilir, tanık dinletebilir gerekiyorsa bu konuda sosyal çalışmacıdan, psikologdan veya bu konulardan anlayan ehil kişiden uzman görüşü alıp dosyaya sunabilir, bilirkişi incelemesi yapılmasını talep edebilirsiniz. Görüşme süresinin az olduğu yönünde itiraz etmişsiniz. Öyleyse müvekkiliniz ile çocuk arasında sevgi, ilişkinin yoğunluğuna, bunun çocuk üzerindeki olumlu etkilerine, görüşme zamanının çocukla müvekkilinizin bulunduğu yerler farklı ise bu duruma uygun olmadığına dair tanık dinletebilir, bu konularda duruşmadan önce uzman görüşü alıp dosyaya sunabilirsiniz.