Mesajı Okuyun
Old 17-02-2006, 14:56   #2
Av.Suat Ergin

Sevgili Meslektaşlarım,,
Ben şu anda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi Son sınıfta okumaktayım inşallah bu sene mezunolup stajımı yapıp artık bende tam bir avukat (tam bir avukat nasıl olunmaktadır?)olmuş olacağım, biliyorsunuz bilgi paylaşıldıkça artar, ve bende kendi bilgimi arttırmak için sizden yardım istiyorum, bizim kendi işyerimiz var ve alacak(fatura var mı?) karşılığında çek aldık, ve 2005 yılının çeki, şahıs batık durumda ama hiç bir mahkeme kararı filan çıkarmamış(hangi konuda mahkeme kararı çıkarmamış?), ve borcumuzu(alacağımızı demek istiyorsunuz sanırım) ödemedi, yalnız elimizde çek var ve çekin son yıl bölümü üzeri bastırılarak diğerlerinden daha koyu olarak 2005 yazılmış bunun nedeni de 199. bilgisayar yazısıyla(burası hiç anlaşılmamakta) yazılan bölümün üzerinden yazılmış olması, biz icra mahkemesine(icra müdürlüğüne demek istiyorsunuz galiba) başvurduk ve şahsa yazı(ödeme emri göndermişsiniz galiba) gönderdik, kişi 7 gün(neden 7 gün?) geçmeden itiraz etmiş, ve çekte oynama (tahrifat demek istemektesiniz)yapıldığını ileri sürerek mahkemeye başvurmuş ve bilirkişi atanmasını(bilirkişi raporu talep etmiş) istemiş, bizim hiç bir oynamamız(tahrifat) olmadı yazı adamın(borçlu demek istiyorsunuz) el yazısı, yazılan mürekkep farklılığı yok(yukarıda bilgisayar yazısı demektesiniz), yalnız bu adam(borçlu) 2004 yılının çekini 2005 yaptı(çekleri 2004, 2005 şeklinde ayırma nedeniniz nedir? Borçlu keşide tarihinin 2004 olduğunu, sizin 2005 olarak tahrif ettiğinizi mi iddia etmektedir) diye iddiada bulunuyor bu konuda biz ne yapmalıyız, lütfen yardımcı olun teşekkür ederim,

Sayın buyukkılıç,

Alıntı yapmak yerine yazınızın tamamını aktardım. Parantez içindeki ifadeler bana aittir. Buna göre sorunuzu yeniden sorarsanız yanıt verebileceğim.

Saygılarımla