Mesajı Okuyun
Old 11-02-2010, 18:05   #1
AVOY

İnceleme Akıllı Kart Bulunamadı - UYAP sistemine giriş

Merhaba meslektaşlar,

EGÜVEN firmasından almış olduğum e-imzalı akıllı kartı bilgisayarıma taktıktan sonra https://avukat.uyap.gov.tr/index.html sitesine girip, sağ üstteki karakterleri kutucuğa tıklayıp GİRİŞ butonuna bastığımda "Sisteminizdeki Akıllı Kartlar Aranıyor" yazdıktan sonra "Sisteminizde akıllı kart bulunamadı" şeklinde bir uyarı çıkıyor ve sisteme giremiyorum.

Henüz neyi nasıl yapacağımı bilmediğim UYAP sistemine, en azından kişisel bilgisayar bilgilerimle birşeyler yapabilirim diyerek girme girişimlerim malesef yukarıda belirttiğim "Sisteminizde akıllı kart bulunamadı" uyarısıyla sonuçsuz kalıyor.

e-imzalı akıllı kartımı verip gerekli programları bilgisayara kuran görevli arkadaşın bulunduğu gün malesef -çoğu zaman mahkeme kalemlerinden aşina olduğumuz- UYAP sisteminin çalışmaması hususu ile karşılaştığımız için de sistemle ilgili temel bilgileri edinememiştim zaten.

Bilgisayarım akıllı kartı görüyor ve akıllı kart üzerindeki ışık da yanıyor olmasına rağmen "Sisteminizde akıllı kart bulunamadı" uyarısı ile ilgili çözüm önerisi olan meslektaşlardan konu ile ilgili yardım bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılar