Mesajı Okuyun
Old 05-09-2006, 14:01   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Mesaj Sahibi:Av.Levent

Alıntı:
Evet yüze karşı verilen ceza tutanağına imza atmaz isek polis "imzadan imtina etmiştir" şeklinde bir ibare düşüyor. Başıma iki kez geldi. Birisinde bana ceza yazıldığından haberim yoktu, bir yıl sonra aracı muayeneye götürürken borcumun olduğunu öğrendim. (Polis yazmış bana tebliğ dahi edilmemiş)

İşte benim aradığım örnek buydu. Haberiniz yok iken size ceza yazılmış ve imzadan imtina ettiğinizi beyan etmişler... Bence bu ceza tutanağı da iptal edilmelidir. Çünkü Sayın Av.Levent'in başına gelen herkesin başına gelebilir.

Üstelik bizim lehimize verilen iptal kararları gibi birçok karar daha verilirse, trafik polisleri tebligat zorunluluğunu aşmak için, "imzadan imtina etmiştir" ibaresini, gıyapta yazacakları her ceza tutanağına yazabilecektir. Burada 7 günlük itiraz süresinin geçirilmesi için bir takım hukukdışı oyunların önüne geçilmesi gerekmektedir.

Her gün park ettiğim yere yine park etmiş olmama rağmen (Alışveriş merkezi açıldığı gerekçesiyle) hiç bir işaret levhası konulmadan sabah gittiğimde ceza tutanağıyla karşılaşmak hiç hoş değil...İtiraz ettiğimde "imzadan imtina etti" ibaresi varsa ne olacak?

Saygılarımla