Mesajı Okuyun
Old 28-09-2007, 08:44   #23
Av.EErdem

Ağır bir konu olmasına rağmen, geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın başından geçen, bizleri çok güldüren bir tehdit olayını paylaşmak istiyorum.
Arkadaşım bir ceza davasında sanık vekili. Müvekkiliyle anlaştığı vekalet ücretinin bir kısmını peşin almış, geri kalanını da takip eden 2 ay içinde almak üzere de anlaşma yapmış.
Dosyadaki tüm deliller, sanık yakınlarının tanık beyanları ve hatta sanığın olayı anlatırken neredeyse olayı ikrar etmesi sonucunda ceza alması ihtimali kuvvetlenmiş.
Müvekkiline durumu izah eden arkadaşıma bağırıp çağırmaya başlayan müvekkili şöyle demiş;
''Bak Avukat Efendi, beni kurtardın kurtardın, yoksa benden beş kuruş alamazsın. Zaten beni hapise tıkarlarsa o alacağı ebediyen unut! İcraya koyarım diyorsan araba hanımın üzerine, zaten her ihtimale karşı anlaşmalı olarak boşanıyoruz, ev eşyalarına da dokunamazsın, hapishanede de başarısız avukatın teki diye reklamını da yaparım, aç kalırsın.''
Çirkin ama, alışılmışın dışında olduğu için biz buna çok güldük. Zaten sonradan müvekkili, depresyona girdim, affet beni diye arkadaşımdan özür dilemiş.