Mesajı Okuyun
Old 21-01-2012, 23:08   #15
chemistM

Varsayılan multi anomalili doğan çocuğum

öncelikle ailelere geçmiş olsun diyorum.Ve acılarını içten paylaşıyorum.Çünkü aynı durumu aile olarak derinden yaşıyoruz. 2008 yılında G.de özel bir hastanede eşim kontrollerini yaptırdı.ilk çocuğumuzu 4,5 aylık iken anne karnında kaybettik. gelen patolaji raporunda anomali olduğu yazıyordu. ikinci çocuğumuz için aynı hastaneye gittik ve doktorumuzun söylediği her türlü tetkiki özenle yaptırdık. doğumu özel hastanenin hijenik olmadığı dedikodularından dolayı devlet hastanesinde yaptırdık. Normal bir çocuk beklerken aşağıda ki anomalileri olan çocuğumuz oldu
1.gözleri çocuğumun yok oluşmamış
2.ileri derecede damak dudak yarığı
3.beynin bir kısmı burun boşluğuna gelmiş
4.kulakları aynı hizada değil
5.yüzü simetrik değil
6.beyin sapcığında beyinciğe baskı var
bütün bunların gözükmemesi imkansız.il sağlık müdürlüğü inceleme için bilir kişi görevlendirdi. raporda özel hastane ve hekimlerin hatalı olduğu vurgulandı. savcılık bunun üzerinde soruşturma açtı. adli tıpa bir kaç kez git gel yaptık. ve adli tıp raporunda alakasız uzmanların imzaları var ve savcının sorularını hiç birini muhatap almadan yuvarlak ifadelerle cevap vermiş. Bunun üzerinde savcılık ta kovuşturmaya gerek olmadığına dair yazı yazdı. şahsımda ağır cezaya itiraz ettim ki insan haklarına kadar gitmeye kararlıyım. daha tazminat davası açmadım ama beş yıllık süremde azaldı açmam da gerekir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. avukatım yok ne yapmam gerekir. Not: Ağır cezayı gerekçeli kararımla ilgili dilekçe ve bir dosya gönderdim. bugün itibarı ile daha ellerine ulaşmamıştı. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.