Mesajı Okuyun
Old 26-01-2010, 14:36   #67
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Seda Gölbaşı
Sayın meslektaşım,

Siz de üzerinize alınmayınız lütfen. Benimki de genel bir gözlem, doğrudan sizi hedef almış değilim. Yanlış anlaşıldıysam sizden özür dilerim.

Sayın Nanu hepimizin ortak sorununa çok değişik bir çözüm bulmuş ve elbette tartışılmalı. THS çok nezih bir hukuk sitesi, çünkü bizim mesleğimize yakışır şekilde tartışmalar yapılıyor, şahsen ben de bu nedenle sadece THS'nin forumlarına yazıyor ve siteyi sürekli takip ediyorum. Bir meslektaşımın üzerine bu kadar gidilmesi beni rahatsız etti, o kadar. Yoksa kimseyi doğrudan hedef almış değildim.

Saygılarımla.

Sayın Gölbaşı,

Fikirler eleştirilir ancak kişiselleştirilmez. Burada üzerine gidilen sayın nanu değildir.Sayın nanu'nun üzerine gidilmiyor, ortaya attığı kendince çözüm önerisi(!) ne ilişkin "olmaz"lar dile getiriliyor. Burada bir meslek aşağılanmakta, küçümsenmekte ve basamak olarak kullanılması konusunda fikir yürütülmektedir. Umarım aynı hassasiyeti bu açıdan da gösterebilirsiniz. Yeni mezun hukukçuların sorunlarının bilincindeyiz ancak bu sadece sizin mesleğinize özgü bir sorun değildir ve gerçekten nezih bir ortam olan burada sizler yeni çözümler üretmek adına bir platformda fikirlerinizi olgunlaştırabilirsiniz. Ben burada tek bir şey görüyorum. Bu bir tartışma dahi değil çünkü evet iki görüş var bunlar:

1- Avukatlar öğretmen olarak mesleğin ilk yıllarında harçlıklarını kazansın ve çevre edinebilir görüşü.. (açıklama yok, tek açıklama biz para kazanmalıyız ve herkes öğretmen olabilir nasıl olsa fikri)

2- Hayır herkes kendi yetiştirildiği alanda çalışsın, çünkü öğretmenlik özel olarak yetişilmesi gereken bir meslektir.Çünkü,.....(sayfalarca yazıldı)

Gördüğünüz gibi burada bir tartışma yok çünkü yukarıda bahsedilen birinci görüşün sebeplerine dair bir açıklama da yok. Dolayısıyla bu bir tartışma değil.

Sorununuzun farkındayız. Ancak çözüm üretmek için biraz daha çok boyutlu düşünmek, tartışmak ve GERÇEK çözümler üretmek gerekiyor..