Mesajı Okuyun
Old 30-09-2011, 16:19   #15
stajyerav

İizninizle başımıza gelen bu olayı baştan anlatarak daha farklı sorular sormak istiyorum. Arkadaşlar benim bahsettiğim bu arkadaşım basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek yaralama suçundan dolayı 2000TL adli para cezasına, karşılıklı hakaret suçundan dolayı (benim arkadaşım karşılıklı olarak hakaret ettiğini iddia ediyor, karşı taraf yargılama safahatında hakaret ettiğini kabul etmemiştir) ceza verilmesine yer olmadığı kararı, mala zarar verme suçundan dolayı ise beraat kararı vermiştir. Karşı tarafa ise yaralama suçundan dolayı 2000TL adli para cezası verilmiştir. Karşı taraf bize verilen adli para czealarını temyiz etti ancak temyiz sınırının altında kaldığı için temyiz talepleri reddedildi. Bizde usulen temyiz edeceğiz ancak büyük ihtimalle reddedilecek. Ancak karşı taraf yeni bir temyiz dilekçesi vererek bizim hakkımızda verilen kararları temyiz ediyor. Hakaret suçu için biz hiç bir zaman kabul etmedik o yüzden ceza verilmesine yer olmadığı kararı verilmesi doğru değildir demiş. Mala zarar verme suçu için yine cezalandırılmamız istenmiş ve hagb kararı verilmediği için talepte bulunmuşlar. Onların temyiz dilekçesi kabul edilecek. Bu durumda biz temyize katılma talebinde bulunabilir miyiz? Eğer katılabiliyorsak bizde kendi açımızdan savunma sunup yeni delil gösterebilir miyiz? Ayrıca biz temyiz talebimizin reddini temyiz edeceğiz. Bu durumda diğer temyiz ile bu ret hakkındaki temyiz ne olur? Temyiz talebinin reddini temyiz ettiğimiz zaman yargıtay nasıl bir inceleme yapar? Yain sadece talebimizin reddi haklı mı değil mi şeklinde bir inceleme mi yapacaktır?