Mesajı Okuyun
Old 05-06-2007, 10:18   #58
av.mgul

sn Batur77 sorunuzu yeni gördüm o yüzden geçde olsa cevap vermak istedim. ben marmara da özel hukukda yüksek lisans yapıyorum geçen yıl mülakata girdim. Mülakatta sorumlu olunana konular yaz aylarında okulda ialn ediliyor. bu konular jüride bulunacak hocaların bilim dallarına göre farklılık gösteriyor. ancak konuların önceden veriliyor olması sizi yanıltmasın çünkü verieln konular çok geniş kapsamda. mesela geçen yıl konulardan biri sözleşme hukuku idi. artık varın gerisini siz düşünün.
tabi bu söylediklerim özel hukuk dalı için geçerli kamu da durum nasıl bilmiyorum.
ortalama ve aftan gelme açısından; ortalama önemli ama o kadar da üstünde durulacak kadar öneme sahip değil (benim ki 65 idi) ama asıl önemli LES şimdiki adıyla ALES puanı. bunun yanında tabiki mülakattaki performans. adayın aftan gelmesinin bir sakıncasının olup olmayacağını bilmiyorum ama şahsi fikrim bir sorun olmayacağı yönünde.
mülakatta torpil var mı sorusuna ise şöyle cevap vereyim. jürideki hiç bir hocayla daha önce oturup konuşmuşluğum hatta bazılarının dersine dahi girmişliğim bulunmuyordu ben YL a girdim. bu nedenle bu tip şeylerin önemli olmadığını düşünüyorum. ama hiç mi torpille birieri alınmıyor* derseniz bunu bilemem...
saygılar..