Mesajı Okuyun
Old 16-10-2006, 21:58   #39
Servet

AB Hukuku konusunda Y.Lisans yapmanızı ben şahsen öneririm. Çünkü gerçekten geçmişe bakıldığında bir çok Kanunumuz Avrupa'daki değişik milletlerden esinlenerek uygulamaya koymuşuz ve batıya yakınız aslında bir çok alanda. Ancak bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip öğretim üyesi tam olacak kmi bir Üniversite bu konuda Y.Lisans Eğitim verebilsin. Bir konuda uzmanlaşmak daha akıllıca geliyor bana, çünkü bir insan her konuyu derinlemesine öğrenemez. Buna ömrü yetmez. Bazı şeyleri diğer insanlara bırakıp. Yetenek ve isteğimizn olduğu alanlarda kariyer yapmamızın daha mantıklı olacağını değerlendirmekteyim. Doğrudan Doktora yapanları da yürekten kutluyorum. Bazısı Y.Lisans yapmadan doğrudan dktora yapıyor. Bazısı da önce master sonra doktora yapıyor. İnsanın kendini geliqştirmesi kadar güzel birşey var mı? Ufku açılıyor. Yelpaze genişliyor. Benzetim, karşılaştırma ve doğru sonuçlara varma kapasitesi artıyor. Yerinde sayıp işi ömrü hayatı boyunca mevcut genel kültürü ile idare etmeye çalışanlar kısa bir süre sornra çağdışı kalıyor. Ülkelerin gelişmesi de bence tüm fertlerin vasıflı olmasına ve her alanda bilimsel eğitim alarak yetişmiş insan gücü ve sayısına bağlı. Bir ofiste toplam verimlilik o ofisteki yöneticiden en kıdemsiz memurun verimliliklerinin toplamına eşit çünkü. Ben şahsen hevesli ve dinamik herkese kariyer yapabildiği yere kadar yapmasını öneririm.