Mesajı Okuyun
Old 05-04-2012, 15:43   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gamze2012
İyi günler ben gamze daha önce size danışmıştım yardım etmiştiniz.size çok önemli bir sorum daha olacak.

Ben boşanma davası,şikayette bulunmuştum eşim için. Şubatın 24 ün de. Eşime boşanma dilekçem şikayet etmem haberi ulaşmış fakat bana dava açtıktan sonra ev adresime hiç bir bildiri gelmedi.ben çalışmıyorum ev hanımıyım. bugun istanbul adliyesi santrali aradım telefonda bir bayan benden dosya numaram adımı soyadımı alıp bana 17 mayıs 11.20de davanız var dedi. peki evime gelmeyen bildiri kağıdı bana bir sorun yaratırmı mahkeme gününde. benım adliyeye tekrar gitmem gerekirmii lütfen yardım edin

Sayın konuk,
1- Tebligat, evde olmadığınız zaman gelmiş ve muhtara bırakılmış olabilir; mahalle muhtarınızdan sorunuz.
2- Tebligat henüz postada olabilir.
Davanızı takip etmek istiyorsanız, duruşma tarihinde ve saatinde mahkemeye gitmelisiniz. Karşı taraf da gelmez ya da gelip davayı takip etmek istemediğini bildirirse, davanız işlemden kaldırılır.
Tüm bu usuli işlemlerle uğraşmak yerine davanızı bir avukatla takip etmenizi öneririm. Geliriniz yok ise, Baro'ya başvurarak adli yardım çerçevesinde avukat atanmasını isteyebilirsiniz.