Mesajı Okuyun
Old 28-09-2010, 12:34   #11
Konuk

Soru çok çaresizim yardım edin

Merhabalar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.2 yıldır dvam eden bir boşanma davam var.çocuğuma ve bana bağlanan 400tl nafaka var.ama 2 yıldır hiç ödenmedi.icraya verdim.adresler uyduruk olduğu için sonuç çıkmadı.ceza davası açtım.(biriken borçlara)ama nafakayı ödememek suç olmadığından beraat etti.ama mali müşavir.ofisim var ama giderim de var bu parayı ödeyemem dedi ve beraat etti.
1-ben bu parayı tahsil etmem için ne yapmalıyım.hani nafaka ödememenin cezası hapisti.
2-icra dosyasına mükellef listesini versem o mükelleflerden olan alacaklarını(mali müşavirlik ücretlerini)benim icra dosyama aktarılma şansı varmı.
3-babası 3 sene önce öldü veraset ilamı çıktı.herkesin payları ayrıldı.eşimin hakkını sattırıp alacağımı tahsil edebilirmiyim.
çünkü bugün nafakayı ödemeyen yarın mahkeme sonuçlanınca tazminatı hiç ödemeyecek.1 çocukla ortalarda kaldım çaresiz.ne yapmalıyım lütfen yardım edin.(avukat talebinde bulunamıyorum çünkü ikametgahım yok.eşim KREDİ KARTLARIMI KULLANI ve ödemedi.2 yılda 5.000tl kredi kartı borcu bıraktı başıma ve bide boşanma davası açtı.bende ailemle oturuyorum.ikametgahımı oraya aldığım an.bankalar ailemin evini icra edip boşaltacak.)ÇOK ÇARESİZİM NE OLUR YARDIM EDİN.