Mesajı Okuyun
Old 09-03-2017, 09:52   #2
Admin

Bence evi "zorla teslim almak" yerine, onu teslim etmeye zorlamak daha doğru bir strateji olabilir. İnşaatın hangi aşamada olduğunu, başka dairelere teslim yapılıp yapılmadığını vs. bilmeden zorla teslim almanızın sonuçlarını kestirmek zor. Ancak müteahhit halen inşaatın devam ettiğini ve sizin daireye girmenizin onun işini yapmasını engellediğini iddia edebilir ve bu durumda akde muhalefet iddianızı sakatlayabilirsiniz. Kaldı ki onun teslim etmem iddiası da büyük ölçüde blöf diye düşünüyorum çünkü teslimde geciktiği her gün hem ödeyeceği rakam artıyor, hem de akde muhafelet durumu devam ediyor

Ben sizin yerinizde olsaydım eksik ödemeleri için ihtiyati haciz ister ve inşaattaki onun daireleri üzerine haciz tatbik ederdim. O daireleri satmak için bu haczi kaldırmak zorunda ve siz onun peşinden koşacağınıza, o sizin peşinizden koşar duruma düşebilir.

Ayrıca bu konuda bireysel hareket etmek yerine tüm kat maliklerinin bir arada hareket etmesi de daha sonuç alıcı olabilir. Neticede gecikme sadece sizin değil, herkesin sorunu.