Mesajı Okuyun
Old 15-08-2013, 18:18   #5
Av. Aday

Alıntı:
Yazan Fatih Avşar
Bu bölümü bitirip de para kazanamayan sorunu kendisinde aramalıdır bence. Hatta bu ülkede hangi bölümü bitirirse bitirsin para kazanamayan varsa sorun kendisindedir. Böyle konuştuğuma bakmayın bende zengin filan değilim Henüz ruhsatını yeni almış sigortalı çalışan bir avukatım. Ama şu çok net ki, bu ülkede işini iyi ve kaliteli yaparsan kazanılacak para çok. Meslektaşlarım bana kızmasınlar ama avukatlıkta kalite o kadar düşük seviyedeki, başarılı, aranan bir avukat olmak çok zor ve uzaklarda değil. Bu nedenle hukuk fakültesinde okuyan-okuyacak müstakbel meslektaşlarım geleceğe umutla bakabilirsiniz. Yeter ki kendinizi geliştirin ve çalışkan olun.
Ama yeri gelmişken şunu da söyleyeyim,eğer hukuk fakülteleri sınırlandırılmazsa gelecekte hukukun hali daha da içler acısı hale dönüşecektir. Bugün ÖSS'de(yeni adını bilmiyorum valla ) neredeyse başarısız sayılabilecek kadar kötü puanlı öğrenciler özel üniversitede hukuk fakültesine yerleşmektedir. Bu durum üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi gereken önemli bir konudur. Umarım bir önlem alınır kısa zamanda.
Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Aslında artan kontenjanlarla ilgili de bir konu açtım ama onaylandı mı bilmiyorum. Artan kontenjanlarla birlikte niteliksiz sayılabilecek insanlar hukuk fakültelerine girmeye başladı, başlayacak. Elbette ki lysde düşük puan almak niteliksiz olmak değildir ama artan kontenjanlarla birlikte o kadar çok kişi bu fakültelere girmeye başladı ki çalışma nedir bilmeyen, tek amacı para kazanmak olan hukuktan uzak bireyler çoğunluğu ele geçirdi.

Yine de geleceğe dair umut dolu mesajınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla.