Mesajı Okuyun
Old 01-06-2007, 07:06   #46
polis_ibrahim

Alıntı:
Yazan superavukat
polis bey , doğal olarak polis gibi düşünüyor ve "ben bu kişiyi en kolay nasıl yakalarım" ya da "ben bu kişinin kimliğini en kolay nasıl tespit ederim" diyor. Gerçekten de söylediği şey doğru.
Fakat benim görüşüme göre bu düşünce ciddi şekilde tutarsız.

Yolda durdurup istediği kişinin parmak izini almacanın çirkinliğini hala savunuyorum ancak diyelim ki , kimlik numarası gibi , herkesin parmak izi de kayıt altına alındı. Bu durumda olay yerinde parmak izini bulduğunuz kişinin suçlu olduğunu bilmiş olacaksınız ; peki bu durum suç oranlarında ne gibi bi değişikliğe yol açacak? iddia ediyorum , birkaç adi suçluyu yakalatmaktan öteye gitmez.
Bugün bir halka karışın , göreceksiniz ki benim dayım mafya babam mafya diye etrafa keyifle anlatan insanlar var, benim aşiretim var bize karışanı vuruyoruz diye çekinmeden anlatan var , televizyonda tecavüzcü katil çek senet mafyası şarkıcılar var... İsimleri bariz bir şekilde bilinen suçlular bu kadar rahat dolaşabilirken , parmak izi kayıtları mı kurtaracak bizi.
Oldu olacak hazır teknoloji müsait iken diyelim ki herkeze çip takılsın uydudan yeri tespit edilebilsin herkezin..E yeri kabak gibi ortada olan suçlular emniyet amirleri ile rakı içiyor güzel dostlarım

Evet bu konuda doğru söylüyorsunuz bir çok kişi keyif aldığı veya keyif alamadığı yerde bazen göz korkutmak bazen de hava olsun diye benim dayım mafya babam mafya diye etrafa keyifle anlatan insanlar var, benim aşiretim var bize karışanı vuruyoruz diye konuşabiliyor. Fakat şu da bir gerçek şu ki bu kısmın polisin yetkileriyle hiç ve hiçbir alakası yok. Bu örneklerinizin hepsi bizim yakalayıp yargı önene çıkardığımız ve sonra bizim içimizde olduğu gibi ( yanlış anlamasın hukuk insanlarımız ama ) bazı kesimler sırf onları kurtarıp paranlarından en iyi şekilde yararlanmak ve kariyer yapmak isteyen kişiler onları kurtarıyor ve bu kişiler sizin aranızda da mevcut.

Sayın hukukseverler ve hukukçular; Sizden üstteki yazımdan dolayı varsa eğer bir kusurum affımı isterim fakat şu da unuttulmamalı ki bazı şeyler sizin elinizde gerçekleniyor yani suçluları yargı önünde savunmaya çalışanlar sizlersiniz. ( Bazı kesim için tüm bu yazdıklarım. ) Kurumum varsa Affola