Mesajı Okuyun
Old 25-05-2009, 21:34   #13
Gemici

Sevdim ben bu Türkiye'yi,
benim bildiğim, daha doğrusu ben Türkiyede iken bir kadınla bir erkek otele gittiklerinde tuhaf karşılanırdı ve hemen evlenme cüzdanları sorulurdu. Eğer bunu sormaktan vaz geçtilerse Türkiye ilerliyor demektir; Şimdilerde erkekler iki kişi veya üç kişi olarak otele gittiklerinde nüfus kayıt örtnekleri soruluyor mu acaba?

Aklıma Alman sigorta şirketlerinin 1970 ve 1980 lerdeki uygulaması geldi; Türklerin arabalarını sigorta etmezlerdi fazla kaza yapıyorlar ve çok kaza yapıyorlar diye.

Soru: İki veya üç yerli erkek otele gittiklerinde otelin yataklarını iki veya üç turistten daha fazla mı yıpratıyorlar?

Otel işletmecilerinin bu türden bir uygulamaya gitmelerinin kendilerine göre haklı gerekçeleri olabilir. Bu haklı gerekçelerine rağmen eğer belirli bir gruba oda vermekten çekiniyorlarsa bu uygulamayı sözleşme özgürlüğü ile açıklama olanağı yoktur, çünkü kamuya açık ve herkese hizmet sunan bir meslek dalı belirli bir gruba karşı ayırım yapmaktadır.

Herkese hizmet vermek için ruhsat almış bir kuruluş bugün 1,2 veya üç erkeğe hizmet vermekten çekiniyorsa, yarın kısa boylulara, ertesi gün bıyıklılara, daha sonraki gün kravatsızlara! hizmet vermekten çekinebilir, keyfi nasıl isterse.

Bu oteller günün birinde kapılarına bir tabela asıp 'aileye mahsustur' derlerse ve tesadüf bu ya birbirileri ile evlenmelerinde mahzur olmayan ve olmadığı için de birbirileri ile evlenen ve balayına çıkmış yabancı bir ülkenin iki erkek vatandaşı gelip otellerinde konaklamaya çalışırsa ne yapacaklar?

Türkiye Anayasa Mahkemesinin Yeni Binasının önündeki Adalet Tanrıçasının, pardon anadolu kızının, baktığı ufuklara doğru mu ilerliyor dersiniz?

Saygılarımla