Mesajı Okuyun
Old 11-09-2008, 20:44   #1
Yönetmen

Olumlu Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı, Yıllık Ücretli İzin Alacakları, Genel Tatil....

Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı, Yıllık Ücretli İzin Alacakları, Genel Tatil Alacakları ve Fazla mesai alacaklarının Hesaplanması ;

Merhabalar Değerli Meslektaşlarım ;

Müvekkilim ; İşletme Müdürü Olarak hizmet akdine istinaden 01.06.1992 – 26.01.2007 tarihleri arasında kesintisiz olarak çalışmıştır.İşletme Müdürü olarak teknik ve özel yetişmiş bir görevli olduğundan almış olduğu son maaşı net 900,00. – YTL, brütü ise 1.400,00 – YTL‘ dir. Müvekkilimin iş akdi 26.01.2007 tarihinde haksız ve tazminatsız olarak davalı şirket tarafından feshedilmiştir.Müvekkilime iş kanunundan kaynaklanan yasal tazminat hakları ile diğer hak ve alacakları , müvekkilimin tüm sözlü ihtarlarına rağmen Davalı Şirket tarafından ödenmemiştir. Müvekkilim bu durumdan dolayı büyük mağduriyet içerisindedir. Ben davalı Şirkete Karşı Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı, Yıllık Ücretli İzin Alacakları, Genel Tatil Alacakları ve Fazla mesai alacaklarının, alınması için dava açacağım ama sorun şu ben bu ( Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı, Yıllık Ücretli İzin Alacakları, Genel Tatil Alacakları ve Fazla mesai alacaklarının Hesaplanmasını bilmiyorum )...Bunun bir formulü varmıdır . Bunu nasıl hesap edebilirim...Bana ayrıntılı olarak açıklarsanız varsa formüllerini yazarsanız veya nasıl hesaplanacağını ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız , değerli üstadlarıma ve saygıdeğer mesalektaşlarıma minnettar kalırım...İyi çalışmalar Saygıdeğer meslektaşlarım ve değerli üstadalarım....Saygılar...